Ενημερωτικές συναντήσεις και συμβουλευτική προς τους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου μας από την ψυχολόγο της ΔΔΕ Ανατολικής Αττικής

Την 24.10.2023 οργανώθηκε επίσκεψη της ψυχολόγου - ψυχαναλύτριας Ελένης Κουκούλη στο 6ο ΓΕΛ Αχαρνών

Η καλεσμένη εισηγήτρια, κα Ελένη Κουκούλη, είναι εκπαιδευτικός και ψυχολόγος, υπεύθυνη του Συμβουλευτικού Σταθμού Νέων της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Αττικής για τη συμβουλευτική, την ενημέρωση, την εκπαίδευση και την ψυχολογική υποστήριξη μαθητών, γονέων και εκπαιδευτικών.

Στην επίσκεψη αυτή, εκτός άλλων θεμάτων η κυρία Κουκούλη εισηγήθηκε συμβουλευτικές διαλέξεις τόσο για τους μαθητές, ειδικά για την διαχείριση άγχους όσο και για τους καθηγητές, ειδικά για τη διαχείριση κρίσεων.

Οι φωτογραφίες είναι από τις εισηγήσεις.

viber image 2023-10-24 20-49-15-516

viber image 2023-10-24 20-53-33-761